MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Gminna rywalizacja

Dobiegła końca zimowa edycja Aktywnej Gminy Bobrowniki, która powiązana była ze sportową aplikacją Endomondo. Organizatorem rywalizacji, która odbyła się w formule konkursu jest Urząd Gminy Bobrowniki.

Od września 2016 roku do marca 2017 roku uczestnicy walczyli o największą ilość spalonych kalorii podczas wyznaczonej dziedziny sportowej. Każda z osób biorących udział w rywalizacji miała do wyboru dziesięć różnych dyscyplin sportowych, a więc z pewnością każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Do rywalizacji przystąpiło 103 uczestników, z czego największą systematycznością wykazały się 93 osoby. Biorąc pod uwagę, że była to pierwsza taka rywalizacja stworzona przez Samorząd, należy zwrócić uwagę na duże zainteresowanie oraz poważne podejście do zadania.

W każdym konkursie zostają wyłonieni najlepsi uczestnicy, w gminnej rywalizacji również. Z pośród wszystkich zgłoszonych uczestników należało wybrać tych, którzy spalili największą ilość kalorii przez cały okres trwania konkursu.

 

Wśród kobiet najlepsza okazała się być Renata Górnikowska, która spaliła 294 367 tysięcy kalorii, na miejscu drugim uplasowała się Beata Różycka z ilością 228 386 tysięcy kalorii, a tuż za nią na miejscu trzecim z ilością 220 040 tysięcy kalorii Patrycja Kocot.

Natomiast w grupie mężczyzn liderem został Mariusz Różycki z ilością 270 549 tysięcy kalorii, na miejscu drugim z 234 483 kaloriami został Tomasz Wieczorek, a trzecie miejsce należało do Marcina Sołtysa, który spalił 152 106 tysięcy kalorii.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród podczas tegorocznych Dni Gminy Bobrowniki.

 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji rywalizacji Aktywna Gmina Bobrowniki, która rozpoczęła się 22 marca i trwać będzie do 24 września bieżącego roku. Dyscypliny są różne i nie wszystkie wymagają profesjonalnego ubioru. Najważniejsza jest chęć i zaangażowanie w podjęcie odpowiednich działań, a mieszkańcy naszej gminy już wielokrotnie udowodnili, że można. We wrześniowych zawodach biegowych organizowanych na terenie gminy w ubiegłym roku uczestniczyło ponad 600 osób. 

 


data: 2017-04-13