MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Egzamin Gimnazjalny dobiegł końca

Gimnazjaliści naszej gminy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ egzamin do szkół średnich już za nimi. Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.

Testy zaczęły się w środę, 19 kwietnia i składały się z trzech etapów  podzielonych na trzy dni. 19 kwietnia uczniowie podchodzili do części pierwszej z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. 20 kwietnia do części drugiej z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki; a w trzeci dzień, 21 kwietnia do części ostatniej z języka obcego na poziomie podstawowym bądź rozszerzonym.

W każdy dzień egzaminy odbywały się o tej samej porze, czyli o godzinie 9:00 uczniowie zasiadali do rozwiązywania testów z zakresów historii, wiedzy o społeczeństwie oraz z przedmiotów przyrodniczych, natomiast z zakresu języka polskiego jak i matematyki odbywały się o godzinie 11:00. Wyjątkiem były języki obce, które odbyły się trzeciego dnia, poziom podstawowy zaczął się o godzinie 9:00 natomiast rozszerzenie o 11:00.

Do tegorocznego egzaminu na terenie gminy przystąpiło łącznie 86 uczniów. Ze szkoły w Siemoni 54 osoby, natomiast z Rogoźnika 32 osoby.

W części humanistycznej gimnazjaliści musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi m.in. renesansu, baraku i Starożytnego Egiptu.  Jedno z zadań przedstawiało obrazek stroju i trzeba było odpowiedzieć czy jest to strój barokowy. W tym roku pojawiła się również rozprawka, której temat dotyczył marzeń. Zadaniem Gimnazjalistów było zastanowienie się nad ich siłą.

Z kolei w części przyrodniczej pojawiło się pytanie dotyczące geografii politycznej - jedno z poleceń dotyczyło znajomości mapy świata. Z chemii gimnazjaliści musieli znać wzory kwasów oraz napisać ich zastosowanie. Gimnazjaliści tuż po egzaminach podzielili się z nami swoimi uczuciami. Z opinii zdających wynika, że egzamin gimnazjalny z części przyrodniczej był trudny.

Należy pamiętać, że egzaminu gimnazjalnego nie da się nie zdać, nie ma wyznaczonego najniższego progu. Jednakże najwyższy wynik gwarantuje uczniom dostanie się do jak najlepszych szkół średnich. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za najlepsze wyniki naszych gimnazjalistów.

 

 

 


data: 2017-04-21

Rogoźnik
Rogoźnik
Rogoźnik
Siemonia
Siemonia
Siemonia