MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

7. Rajd Zamkowy już w niedzielę 21 maja

W niedzielę, 21 maja, na drogach gminy Bobrowniki, po raz kolejny przeprowadzony zostanie rajd samochodowy. Są to pierwsze zawody w cyklu, którego patronem jest Marszałek Województwa Śląskiego. Impreza rozpocznie się o 8 rano, od ceremonii startu zlokalizowanej w okolicy Królewskiego Zamku Będzińskiego. Następnie kierowcy ruszą na pierwszą z trzech pętli zaplanowanych przez organizatora, którym jest Automobilklub Zamkowy.

Odcinek specjalny poprowadzony przez gminę Bobrowniki rozgrywany będzie w Myszkowicach i Twardowicach. OES liczy 7 km. Jest to zupełnie nowy odcinek, prowadzący trasami niewykorzystywanymi wcześniej w żadnej edycji Rajdu Zamkowego. Jak deklarują organizatorzy, charakterystyka tej próby fragmentami przypomina znane, lubiane i bardzo wymagające oesy z Rajdu Barbórka Cieszyńska. Widowiskową ciekawostką będzie 700-metrowy fragment odcinka wiodący po twardym szutrze.

Znani kierowcy rajdowi, w tym wielu mistrzów, kolorowe rajdówki, wiele atrakcji dla kibiców, nowe odcinki specjalne, emocje... tak w skrócie można opisać zbliżający się rajd.
W sobotę odbędzie się część administracyjna, zapoznanie z trasą oraz badanie kontrolne. Kibiców zapraszamy tradycyjnie w niedzielę na niezwykle barwną strefę serwisową do Będzina przed Urząd Miasta oraz na odcinki specjalne, gdzie będzie można poczuć moc adrenaliny. Każdy, w żyłach którego płynie chociaż kropla benzyny, znajdzie tutaj coś dla siebie. Organizatorem jest Automobilklub Zamkowy. Zawody są dofinansowane z budżetu województwa Śląskiego. Prosimy wszystkich o bezpieczne kibicowanie. Mamy nadzieję, że tradycyjnie rajd przysporzy wielu pozytywnych emocji i zapewni ogromną dawkę wrażeń.

 

Staraliśmy się tak ułożyć trasę i harmonogram naszych zawodów, żeby tegoroczny Rajd Zamkowy był bardzo kompaktowy, ale jednocześnie ciekawy zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Zaczniemy o 8 rano, następnie czeka nas zacięta rywalizacja na sześciu oesach, a zwycięzcę poznamy już około 15:30. Odcinki są bardzo zróżnicowane – ich charakterystyka zmienia się często, ale o to nam też chodziło. Chcieliśmy przygotować oesy, które będą wyzwaniem dla kierowców i dadzą im możliwość zdobywania kolejnych cennych doświadczeń. Gdy przyczepność i nawierzchnia co chwilę się zmieniają, to nie jest łatwo złapać dobry rytm jazdy. Dlatego jestem przekonany, że na trasach Rajdu Zamkowego czeka nas emocjonujące widowisko. Chciałbym zatem bardzo serdecznie zaprosić wszystkich zawodników do udziału w 7. edycji naszych zawodów. W tym roku w Mistrzostwach Śląska mamy pięć rund, więc w rywalizacji o tytuł będzie się liczył każdy punkt – mówi Dominik Ochojski, Dyrektor Rajdu Zamkowego.

 

 mapa przebiegu trasy rajdu


data: 2017-05-15