MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Wodny sport jego pasją

Narciarstwo wodne jest dyscypliną sportową polegającą na jeździe na jednej lub dwóch nartach po wodzie. Aby było to możliwe musi być jakiś czynnik holujący, np. motorówka lub elektryczny wyciąg narciarski. Narciarstwo wodne jest sportem dla każdego bez względu na płeć oraz wiek. Jest to na pewno sport pełen różnorodnych doznań i podwyższający poziom adrenaliny. W naszej gminie, a dokładnie w sołectwie Rogoźnik mieszka medalista zawodów na nartach wodnych o randze mistrzostw Polski. Mowa o Jakubie Siedlarskim, zawodniku klubu Nart Wodnych Zefir Bytom. Narciarstwo wodne trenuje od 2011 roku, a wszystko dzięki trenerowi Gimnastyki Sportowej którą Jakub trenował od szóstego roku życia.

W okresie letnim Jakub trenuje na wyciągu nart wodnych w Sosnowcu oraz w Jaworznie. Zima nie jest utrudnieniem dla Kuby, ponieważ trenuje na sali gimnastycznej. Wczesną wiosną przebywa na obozach miedzy innymi w Grecji, Włoszech czy w Stanach Zjednoczonych. Od czerwca rozpoczyna etap obozów, głównie organizowanych na mazurach. Mimo tak młodego wieku, Jakub na swoim koncie ma już wiele osiągnięć. W 2014 roku między innymi zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych. W 2015 roku kilkukrotnie zdobył Mistrza Polski między innymi w jeździe figurowej oraz w trójkombinacji. W sierpniu 2015 Jakub uczestniczył w zawodach o randze Europejskiej Grand Prix of the Cable w Chawirzowie w Czechach gdzie w skokach zajął trzecie miejsce skokiem o długości 29,7 m. Ponadto Jakub Siedlarski reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Augustowie które odbyły się we wrześniu w 2015 roku.

W marcu 2016 Jakub został powołany do Kadry Narodowej oraz na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych gdzie przez trzy tygodnie trenował pod okiem najlepszych trenerów na świecie. W sierpniu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy na Ukrainie zdobywając VI miejsce w skokach.

Mimo iż tegoroczny sezon letni dopiero się rozpoczyna Jakub zaczął już przygotowania do zbliżających się zawodów. W kwietniu był na zgrupowaniu na Białorusi w miejscowości Nowopołock. Natomiast w ostatni weekend maja, będzie startował w zawodach we Wrocławiu, a miesiąc później w Holandii. 


data: 2017-05-19

zdjęcie nadesłane
zdjęcie nadesłane
zdjęcie nadesłane
zdjęcie nadesłane