MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Przegląd gminnych inwestycji

Połowa roku za nami, więc wybraliśmy się z aparatem, aby sprawdzić zaawansowanie prowadzonych prac inwestycyjnych na terenie gminy.

 

WODOCIĄGI I KANALIZACJA

W dalszym ciągu trwają prace przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Sączowie. Wartość inwestycji to 3.047.485,23 zł, i jest ona dofinansowana ze środków UE. Obecnie trwa budowa przyłączy do posesji i zagęszczanie mas ziemnych by jeszcze w lipcu móc rozpocząć odtwarzanie nawierzchni asfaltowej.

Zakończono budowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ul. 11 Listopada w Rogoźniku.

 

CENTRUM PRZESIADKOWE

Duże utrudnienia drogowe czekają nas w Dobieszowicach. Obecnie trwają tam prace przy budowie zintegrowanego centrum przesiadkowego. Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne dofinansowane ze środków UE. W trakcie budowy jest parking z miejscami postojowymi zarówno dla samochodów jak i rowerów, a także budowana jest ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Mickiewicza w kierunku Siemoni. Wkrótce kolejny etap prac - ścieżka rowerowa w kierunku Wojkowic przez Rogoźnik.

Wartość inwestycji to 4.057.272,20 zł.

 

DROGI

Ruszyła budowa odcinka drogi łączącej ul. 1 Maja z drogą do szybu w Bobrownikach. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Bobrownik. Otworzy ona możliwość dojazdu do posesji znajdujących się w drugiej i trzeciej linii zabudowy. Wartość inwestycji to 2.239.973,06 zł. natomiast kwota dofinansowania to 50%, ze środków tzw. „schetynówki”.

 

AMFITEATR

W maju ruszył remont budynku amfiteatru w Rogoźniku. Amfiteatr przeistoczy się w Centrum Usług Społecznych. Wewnątrz powstanie nowoczesna sala audiowizualna, szkoleniowa oraz przestrzeń stymulująca aktywność ruchową. Pomieszczenia oprócz przebudowy wyposażone zostaną w meble i sprzęt multimedialny. Pracami objęta będzie instalacje wewnątrz i na zewnątrz budynku – oświetlenie, monitoring, instalacja alarmowa oraz podjazdy dla niepełnosprawnych. Niezwykle ważne z punktu widzenia zarówno potrzeb mieszkańców, jak i wizerunku gminy jest przebudowa zewnętrznych elementów obiektu – widowni i sceny. Ta inwestycja również dofinansowana jest ze środków UE. Całkowity jej koszt to 3.045.468,10 zł. 


data: 2017-07-17

Sączów - budowa kanalizacji
Bobrowniki - "droga do szybu"
Dobieszowice - ścieżki rowerowe
Rogoźnik - amfiteatr
Rogoźnik - amfiteatr
Sączów - budowa kanalizacji
Bobrowniki - "droga do szybu"
Dobieszowice - ścieżki rowerowe