MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Centrum Sączowa i nowe drogi rowerowe

Na ternie Gminy Bobrowniki powstaje obecnie 5 kilometrów nowych ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja jest dofinansowana ze środków UE. Droga rowerowa ciągnie się od granicy z Wojkowicami poprzez Rogoźnik, granicę Dobieszowic z Bobrownikami aż do Siemoni. Już dziś wiemy, że w przyszłym roku dotrze ona do Sączowa.

W lipcu Zarząd Województwa podjął kolejną decyzję o przyznaniu dofinansowania dla naszej gminy. Ponad 2 mln zł środków unijnych tym razem przeznaczymy na kontynuację ciągu i zagospodarowanie centrum Sączowa. W zakresie inwestycji znajdują się także oświetlenie, monitoring, przystanek autobusowy, chodniki, parkingi dla rowerów i samochodów oraz asfaltowanie pętli autobusowej i remont odcinka drogi powiatowej. Uciążliwości przy budowie dotkną nas jednak dopiero w kolejnym roku.

Droga rowerowa wykonana zostanie w pasie, po prawej stronie jezdni, podobnie jak obecnie od Dobieszowic w kierunku Sączowa. Drugą stroną w chodniku zaprojektowana została kanalizacja, która jest przedmiotem wniosku złożonego do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To z kolei zadanie planowane jest na lata 2018-2019.


data: 2017-08-08