MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Międzypokoleniowe podróże po literaturze

Na terenie naszej gminy rozpoczęła się realizacja projektu „Międzypokoleniowe podróże po literaturze”, który uzyskał dofinansowanie

z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie 2017. W jego realizację zaangażowały się Biblioteki Publiczne Gminnego Ośrodka Kultury oraz nauczyciele i grupy uczniów ze wszystkich szkół działających na terenie  Gminy Bobrowniki.

Realizatorzy liczą, że przez jego realizację uda się zwiększyć zainteresowanie literaturą wśród dzieci oraz wskazać alternatywną formę spędzania czasu wolnego – międzypokoleniowych spotkań z  książką.

W ramach zaplanowanych działaniach zostaną przeprowadzone spotkania czytelnicze dla  dzieci uczęszczających do szkół podstawowych oraz seniorów identyfikujących się z założeniami projektu. Stworzenie możliwość swobodnej wypowiedzi na temat własnych doświadczeń czytelniczych, wymiany refleksjami i radami dotyczącymi czytania, opiniami o książkach, mamy nadzieję wpłynie również na nawiązanie i zacieśnienie więzi pomiędzy uczestnikami.

Wszyscy uczestnicy projektu  będą mieli możliwość przygotowania artystycznej prezentacji swoich ulubionych lektur przez udział w konkursie pt.: „Moja najpiękniejsza podróż literacka” oraz uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami. Swój udział zadeklarowali:  Marcin Kozioł i Łukasz Wierzbicki – autorzy literatury dla dzieci i dorosłych.

 


data: 2017-09-07