MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Sołtys Siemoni na podium

W wielkiej akcji pod patronatem Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego, mieszkańcy wybierali najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie. Mieszkańcy wszystkich wsi w województwie śląskim mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie.

Pierwszy, powiatowy etap głosowania trwał do 8 września. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego powiatu awansowali do wojewódzkiego finału, który zakończył się 22 września. 

8 listopada w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach wręczono wyróżnienia w plebiscycie czytelników i internautów Dziennika Zachodniego „Sołtys i Sołectwo Roku 2017”. Nagrodzono laureatów 16 powiatów województwa, a także tych, którzy zwyciężyli na etapie wojewódzkim.

„Jesteście najlepsi z najlepszych. Docenili was mieszkańcy, którzy was znają. Sołectwo to najniższy szczebel samorządu, ale w mojej ocenie najważniejszy, bo tam się rozstrzygają się problemy dnia codziennego” – powiedział wicemarszałek.

 

Wśród uznanych przez mieszkańców znalazła się Ewelina Gajdzik, Sołtys Sołectwa Siemonia, która zajęła miejsce trzecie etapu powiatowego. Natomiast w kategorii Sołectwo Roku na miejscu drugim etapu powiatowego uplasowało się sołectwo Wymysłów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i uznania wśród mieszkańców Sołectwa oraz całej Gminy Bobrowniki.

 


data: 2017-11-09

Sołtys Roku
fot BP Tomasz Żak
fot BP Tomasz Żak
fot BP Tomasz Żak
fot BP Tomasz Żak
Sołtys Roku
Sołectwo Roku
Gmina Bobrowniki