MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Nauka pływania dla najmłodszych

Już drugi raz udało nam się uzyskać dofinansowanie z programu „Umiem pływać”, zaadresowanego do uczniów szkół podstawowych klas
I-III. Gmina wzięła udział w przedsięwzięciu, w ramach partnerstwa z Parkiem Wodnym w Tarnowskich Górach i Stowarzyszeniem Sanus Vivere. Stowarzyszenie, spośród prawie 4000 kandydatów, znalazło się w wąskiej grupie 200 beneficjentów, którzy otrzymali środki finansowe w ramach konkursu Powszechnej Nauki Pływania, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Obiekt w Tarnowskich Górach spełnia najwyższe standardy potrzebne do nauki pływania, jak również jest wzorem bezpieczeństwa w nadzorowaniu osób pływających i korzystających z atrakcji wodnych. Realizacja nauki pływania w Gminie Bobrowniki jest okazją do tego, aby kształcić nowe, zdrowe pokolenie, wolne od wad postawy i świadome możliwości i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą woda.


W projekcie ”Umiem pływać” trenerzy i instruktorzy korzystają z Ogólnopolskiego Programu Nauczania Pływania wprowadzonego w 2013 roku, który gwarantuje najwyższą jakość prowadzonych zajęć oraz świetne, na bieżąco kontrolowane efekty nauczania. 20 – lekcyjny kurs zostanie zakończony wewnętrznymi zawodami, w których uczestnicy otrzymają dyplom, zaświadczający jednocześnie o ukończeniu kursu.


W ramach projektu Park Wodny w Tarnowskich Górach, w 2016 roku prowadził naukę pływania dla 1050 dzieci – w 2017 roku ilość uczestników wyniosła 2250. Poza Gminą Bobrowniki, w programie wzięły udział Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Miasteczko Śląskie, Zbrosławice, Woźniki, i Piekary Śląskie.


Gmina Bobrowniki będzie partycypować w kosztach transportu i obsługi obiektu. W tym roku osiem, 15–osobowych grup, składających się z uczniów klas II, otrzyma szansę na wyrównanie umiejętności w dziedzinie pływania. W ubiegłym roku w zajęciach uczestniczyło 180 osób z Gminy, w roku bieżącym będzie to 120 osób.


data: 2018-02-06

Gmina Bobrowniki