MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Kolejne wyróżnienie dla naszej gminy

Miło nam poinformować, iż Gmina Bobrowniki uzyskała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii "Polscy liderzy wykorzystywania funduszy europejskich", za projekt "Remont budynku amfiteatru w Rogoźniku z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych".

O nominacji zostaliśmy poinformowani osobiście przez organizatora konkursu. Największe wrażenie zrobił na organizatorze projekt pn."Remont budynku amfiteatru w Rogoźniku z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych". Otrzymaliśmy gratulacje i uznanie za kształt inwestycji. Przedstawiciele dziennika Rzeczpospolita, podkreślali w uzasadnieniu nominacji, że gmina ma na koncie już bardzo wiele innych skutecznych realizacji, mimo to, a może właśnie dlatego nie spoczywa na laurach, co idealnie wpisuje się w strategię Inteligentnego Rozwoju. Głównym inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym oraz współorganizatorem wyróżnienia jest sekcja „Rzecz o Innowacjach / Rzecz o Inwestycjach / goPL”. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej.

Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Laureatem edycji 2017 w kategorii "Człowiek roku" został ówczesny Minister Rozwoju i Finansów, Mateusz Morawiecki.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju jest odpowiedzią na nową perspektywę unijną 2014-2020. Laureatami zostają podmioty realizujące innowacyjne projekty w skali krajowej, europejskiej i globalnej, a także podmioty realizujące nowatorskie inwestycje przekładające się na zrównoważony i inteligentny rozwój kraju, a tym samym podniesienie standardu życia lokalnej społeczności. Projekty mogą być realizowane ze środków europejskich, krajowych lub z budżetu własnego. Celem PNIR jest wyróżnienie innowacyjnych i nowatorskich działań oraz ich promocja wśród jak najszerszego grona opinii publicznej, jak zakłada polityka unijna.

Nominacja ta jest dla naszej gminy olbrzymim wyróżnieniem. Cieszymy się, że lata pracy nad jej rozwojem i wdrażanie optymalnych, a jednocześnie wielowymiarowych rozwiązań procentuje. Pracujemy w ten sposób na przyszłość naszej gminy, bo gdzie chcieć osiedlić się i tworzyć swoją przyszłość, jak nie w gminie utytułowanej mianem Inteligentnie Rozwijającej się – podsumowuje nominację Małgorzata Bednarek, Zastępca Wójta.


data: 2018-03-01

Gmina Bobrowniki