MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Ruszają zapisy na warsztaty fotograficzne

Jeżeli zajmujesz się fotografią, chcesz poznać nowych ludzi, a także nabrać większego doświadczenia lub nauczyć się czegoś zupełnie nowego, zapraszamy do udziału w warsztatach.

Warsztaty fotograficzne przeznaczone są zarównodla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych fotografów, którzy poszukują już szczególnych i nietypowych ujęć.

Zajęcia prowadzone będą przez Roberta Hościło; fotografa z zamiłowaniem do zdjęć plenerowych i portretu , który stara się uchwycić na swoich fotografiach otaczające nas piękno. Wielbiciel emocji ludzkich oraz nostalgicznego nastroju krajobrazu. Wielokrotnie nagradzany przez National Geographic oraz liczne serwisy i portale fotograficzne na całym świecie. Wiedzę i doświadczenie zdobywał na licznych warsztatach i szkoleniach, między innymi u Andrzeja Frankowskiego i Piotra Trybalskiego. Obserwator, podróżnik i jak ciągle twierdzi: tego konkretnego zdjęcia, jeszcze nie zrobił.

 

Warsztaty są współfinansowane przez Gminę Bobrowniki. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt mailowy promocja@bobrowniki.pl. Na zgłoszenia czekamy do 15 października. Nie zwlekajcie – liczba miejsc jest ograniczona!

 

Zgłoszenia:

  • można przesyłać drogą mailową na adres: promocja@bobrowniki.pl bądź r.hoscilo@gmail.com; zgłoszenia powinny zawierać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika oraz numer kontaktowy osobisty i/lub do opiekuna; w tytule należy wpisać: Warsztaty Fotograficzne
  • składać osobiście w Urzędzie Gminy Bobrowniki, w pokoju numer 6 w godzinach otwarcia Urzędu.
  • pod numerem telefonu 669 000 800

 

Zajęcia obejmują:
 
1. Fotografia cyfrowa- katalogowanie i format plików
2. Budowa i funkcje aparatu
3. Poprawne kadrowanie
4. Jak okiełznać światło w fotografii
5. Funkcje lampy błyskowej zewnętrznej
6. Fotografia portretowa
7. Fotografia sportowa
8. Fotografia reportażowa
9. Fotografia krajobrazowa i architektury
10. Warsztaty fotograficzne 
11. Konkursy fotograficzne dla uczestników
12. Wystawy fotograficzne
13. Spotkania ze znanymi fotografami i ich spojrzenie na Fotografię
Ponadto: Cyfrowa obróbka zdjęć w programach Photoshop, Camera RAW, LightRoom, przygotowanie zdjęć do umieszczana na stronach Internetowych, wysyłka pocztą e-mail. Przesyłanie zdjęć przez serwery FTP.
 
Planowane działania:
 
1. Warsztaty fotograficzne – wykonanie zdjęć członkom klubu fotograficznego, sposoby zgrywania zdjęć na komputer, omówienie efektów pracy
2. Warsztaty fotograficzne w plenerze: „ Twoja Okolica”. Udzielanie praktycznych informacji dotyczących techniki zdjęciowej.
3. Zorganizowanie wizyty w studiu fotograficznym (Praca z lampami i modyfikatorami światła). Fotograficzna relacja z wycieczki.
Praca domowa - samodzielna fotografia - "Moje podwórko, mój dom, moja rodzina"
Praca domowa - samodzielna fotografia - "Czym żyje moja okolica"
4. Warsztaty fotograficzne w plenerze: „Architektura i krajobraz Gminy Bobrowniki i okolic”. Analizowanie jakości wykonanych prac pod względem technicznym i artystycznym.
5. Zorganizowanie cyklu wycieczek do parku lub lasu w różnych porach roku. Stworzenie okazji umożliwiających uczestnikom rozwijanie zainteresowań pięknem najbliższego środowiska przyrodniczego. Przygotowanie reportażu i wystawy prac. Zainteresowanie innych mieszkańców Gminy wystawą.
6. Zaproszenie na zajęcia Modelkę i wizażystkę - praca w studio ze światłem i emocjami ludzi w portrecie
7. Głębia ostrości – zasady kompozycji obrazu ze względu na głębię ostrości –„tło ostre” i „tło zamazane”- próby wykonania zdjęcia „zaplanowanego”. Fotografowanie obiektów różnego rodzaju, fotografia sportowa, fotografowanie przyrody, krajobrazu, planowanie cyklu zdjęć.
8. Obróbka zdjęć - formaty plików. Zagadnienie „przesyłania” zdjęć na odległość – Internet. Przygotowanie plików i wysłanie pocztą elektroniczną – zastosowanie aplikacji Microsoft Office Picture Menager.
9. Makrofotografia – jako technika wykonywania zdjęć ciekawych. Zastosowanie zbliżenia optycznego. Wykonywanie przybliżenia i oddalenia fotografowanego obiektu.
10. Zasady wykonywania zdjęć przy świetle naturalnym – zdjęcia „ze słońcem”, „pod słońce”, unikanie „efektu dużego nieba”. Teleobiektywy – sprzęt i zasady wykonywania zdjęć „na odległość”. 
11. Lampy błyskowe, zastosowanie, rodzaje (wbudowane w aparat, zewnętrzne, reflektory, ekrany rozjaśniające, lustra). Zastosowanie statywów, problem z ostrością. 
12. Przygotowanie cyklu wystaw podsumowujących działalność Kółka Fotograficznego pt. „Nasze fotografie”. Oglądanie, rozpoznawanie przez siebie wykonanych zdjęć i samoocena własnych fotografii.

 

 

 

 


data: 2018-10-01

Gmina Bobrowniki