MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Bobrowniki laureatem

Kilka tygodni temu informowaliśmy o uzyskaniu nominacji do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu patentowego RP, za inwestycje Modernizacja amfiteatru w Rogoźniku.
W ubiegły piątek otrzymaliśmy informację, iż Gmina Bobrowniki została laureatem wymienionej nagrody. Certyfikat potwierdzający przyznanie nam tego prestiżowego wyróżnienia wręczony zostanie 25 maja.
„Nagroda jest wyrazem uznania dla Państwa projektu” - napisał w piśmie informującym o jej przyznaniu Jakub Laskowski, Dyrektor Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju jest odpowiedzią na nową perspektywę unijną 2014-2020. Laureatami zostają podmioty realizujące innowacyjne projekty w skali krajowej, europejskiej i globalnej, a także podmioty realizujące nowatorskie inwestycje przekładające się na zrównoważony i inteligentny rozwój kraju, a tym samym podniesienie standardu życia lokalnej społeczności. Projekty mogą być realizowane ze środków europejskich, krajowych lub z budżetu własnego. Celem PNIR jest wyróżnienie innowacyjnych i nowatorskich działań oraz ich promocja wśród jak najszerszego grona opinii publicznej, jak zakłada polityka unijna.
Modernizacja amfiteatru została dostrzeżona przez instytucje o randze ponadlokalnej. Obiekt spełnia najwyższe standardy. Od tygodnia można go także zwiedzić, bowiem od 9.00 do 15.00 w obiekcie dyżuruje pracownik Urzędu Gminy. Tuż przed końcem maja przeniosą się tam pracownicy OPS, a już 9 czerwca czeka nas uroczyste otwarcie z licznymi atrakcjami. Patronat medialny nad imprezą zgodziło się przyjąć Polskie Radio Katowice, kluczowa rozgłośnia regionalna bardzo mocno emocjonalnie związana z obiektem, równie mocno jak mieszkańcy gminy Bobrowniki.
Już w sobotę, 9 czerwca zaprosimy wszystkich do wspomnień. Od godz. 15.00 na zebranych czekać będą liczne atrakcje. Na finał wieczoru przygotowujemy koncert wspomnień, w którym usłyszymy utwory artystów, którzy występowali niegdyś w rogoźnickim amfiteatrze, oraz jeden z największych zespołów polskiej sceny rockowej lat 80-tych, Lombard.

 

certyfikat


data: 2018-05-16

Gmina Bobrowniki