MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Wspaniały Dzień Dziecka w Szkole w Dobieszowicach

Dzisiaj wszyscy obchodzimy Dzień Dziecka. Warto,  aby każdy, mały i duży, poczuł się w tym dniu wyjątkowo. Gmina Bobrowniki stara się kultywować dobre zwyczaje i  ponownie wysłała do gminnych przedszkoli i żłobka swojego jakże charakterystycznego reprezentanta, czyli bobra. Podczas gdy nasz dzielny bóbr ochoczo rozdaje cukierki i pozuje do zdjęć z dziećmi, my przypominamy jak hucznie i wspaniale obchodzono Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobieszowicach. Jak wyjaśniła nam dyrektor szkoły, p. Aneta Kocot, decyzja o wcześniejszym świętowaniu spowodowana była tym, iż pierwszego czerwca część uczniów przebywała na wycieczkach. A najistotniejsze  było to, aby w tym niezwykłym dniu wszyscy podopieczni byli razem, ponieważ w tej szkole najważniejszy jest każdy uczeń. Obchody odbyły się zatem z siedmiodniowym wyprzedzeniem, czyli 25 maja.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, iż uczniowie dobieszowickiej placówki, dzięki współpracy dyrekcji, kadry pedagogicznej, pracowników szkolnych, rodziców i sponsorów w Dzień Dziecka mieli się jak przysłowiowe pączki w maśle. Na pięknym boisku, przy słonecznej pogodzie i akompaniamencie muzyki wychowankowie zmagali się w wielu konkurencjach, a to skacząc w dal, a to rzucając do kosza lub celując do bramki. Atmosferę rywalizacji, która zwykle towarzyszy przy sportowych zmaganiach, zastąpił powiew serdeczności i radości. Tego dnia to nauczyciele zaśpiewali „sto lat” dla swych podopiecznych. Następnie wniesiono przepiękny i ogromny tort, którym  obdzielono każdego z uczniów, dodatkowo częstując ich dziecięcym szampanem. A obdzielać było kogo, gdyż ZSP Dobieszowice jest najliczniejszą gminną placówką oświatową. Na dzieci oprócz słodkości, czekały również zdrowe przekąski w postaci owoców. Jakby i tych atrakcji było mało, to na pięknie udekorowany, szkolny teren zawitały duże, dmuchane zabawki; trampolina i zjeżdżalnia.

Dyrektor placówki wyraziła nadzieję, iż podobne obchody odbędą się w przyszłym roku. Należy życzyć wszystkim dzieciom, aby każde ich święto wyglądało tak radośnie i okazale, jak to w Dobieszowicach. A oprócz tego? Dużo zdrowia, dobrych ocen, spełnienia najskrytszych marzeń, akceptacji w gronie rówieśników i szczęścia. No i może trochę słodkości, ale tę kwestię częściowo rozwiąże nasz gminny bóbr.


data: 2018-06-01

strona:
1
2
 > 
>>
Gmina Bobrowniki