MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Sportowe endorfiny w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Wydarzenia sportowe związane z XXIV Sportowym Turniejem Miast i Gmin Województwa Śląskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu podtrzymały sportowego ducha naszej gminy. Inicjatorem działań jest Komisja Europejska, a narodowym koordynatorem - Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Od 26 maja do 1 czerwca na terenie Gminy Bobrowniki odbywały się rozgrywki Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w którym nasza gmina uczestniczyła po raz pierwszy.
Sportowa rywalizacja rozpoczęła się w sobotę, 26 maja. Mieszkańcy, w pięknych okolicznościach przyrody Parku w Rogoźniku mogli stanąć w szranki w kilku interesujących konkurencjach, a także przyjrzeć się najnowszym sportowym trendom. Wydarzenie zainagurowały sobotnie pokazy jumping frog w rogoźnickim amfiteatrze. Jumping frog, czyli trening na trampolinach, bardzo przypadł do gustu uczestnikom. Jego zalety to szybkie modelowanie sylwetki, masa spalonych kalorii, a przede wszystkim mnóstwo zabawy wyzwalającej endorfinę, czyli tzw. hormon szczęścia.
Półtorej godziny później odbył się bieg sprinterski na 100 metrów w trzech kategoriach wiekowych, a następnie zawody skateboardowe.
Niedziela należała do miłośników rolek i deskorolek. Wyścigi te ujawniły sportowego ducha w uczestnikach, a jury oglądało przejazd z wielkim podziwem, zaskoczone osiągniętej prędkości i szybkiego przejazdu.
Od poniedziałku w szkołach trawały olimpiady sportowe. Uczniowe mogli zmierzyć się między innymi w rozgrywkach piłki nożnej, piłki siatkowej, turnieju szachowego, a także w grze dwa ognie. Mieli możliwość pokazać swój spryt i szybkość w gminnym torze przeszkód oraz w wyścigach.

30 maja Ośrodek Wypoczynkowy w Rogoźniku przerodził się w obiekt sportu i rekreacji. Zgłoszeni wcześniej uczestnicy mieli możliwość zmierzyć się w rozgrywkach siatkówki plażowej w kategorii mężczyzn. Pogoda okazała się być sprzyjająca, słońce nie opuszczało ani na moment. A więc aqua aerobik, który również wpisał się w harmonogram sportowych imprez Europejskiego Tygodnia Sportu okazał się strzałem w dziesiątke. Tego dnia mogliśmy również ocenić najlepszą "panierkę". To dość mało znana dyscyplina, jednak uczestnicy z chęcią zapisywali się do rywalizacji. Piątek, 1 go czerwca był podsumowaniem gminnych imprez sportowych. Dzięki dużemu zainteresowaniu zajęciom jumping frog, włodarze gminy postanowili zorganizować kolejny trening. Chętnych było wielu. Instruktorka zajęć, podzieliła zainteresoiwanych na aż trzy grupy po 20 osób. Uśmiech i radość skaczących na trampolinach osób była najlepszym dla nas podziękowaniem. Dzięki takim wydarzeniom wiemy, że to co robimy dla mieszkańców ma sens; komentuje Wójt Gminy Bobrowniki – Arkadiusz Ziemba. Tego dnia czekało na mieszkańców wiele ciekawych kategorii sportowych. Osoby z zamiłowaniem do sportu, a przede wszystkim do integracji, mogły zmierzyć się w sprincie, przejazdach rolkowych, zawodach skateboardowych. Nie pominęliśmy również artystów, którzy piękno przedstawili na rysunkach, których tematyką był Dzień Dziecka. Najlepsi z najlepszych z każdej dyscypliny sportowej zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Wojta Gminy Bobrowniki, a pozostałym uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe medale.

Eropejski Tydzień Sportu mimo iż był organizowany w Gminie Bobrowniki po raz pierwszy okazał się strzałem w dziesiątkę. Ilość osób biorących udział przez cały tydzień trwania sportowej rywalizacji była miłym zaskoczeniem. Bardzo cieszy nas fakt, iż mieszkańcy chętnie biorą udział w tego typu gminnych imprezach. Jest to idealny czas do integracji, rozmów, a przede wszystkim do wspólnie spędzonego czasu. W Europejskich Tygodniu Sportu dla Wszystkich gmina brała udział po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Jesteśmy przekonani, iż za rok to niezwykłe wydarzenie sportowe przyciągnie jeszcze więcej fanów treningowych wrażeń. W końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch; komentuje Zastępca – Małgorzata Bednarek.


data: 2018-06-06

Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Gmina Bobrowniki