MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Niezwykłe wydarzenia w Rogoźniku

W ubiegłą sobotę mieszkańcy naszej gminy, a także goście z miejscowości ościennych mogli po raz pierwszy zwiedzić rogoźnicki amfiteatr po remoncie. W piękny słoneczny, sobotni dzień w odnowionym amfiteatrze odbyło się uroczyste otwarcie, na które każdy mieszkaniec Gminy Bobrowniki czekał od lat. Sobotni dzień był dniem szczególnym, albowiem obchodziliśmy kolejne urodziny sołectwa Rogoźnik połączone z piknikiem szkolnym. Otwarcie amfiteatru było bardzo ważnym wydarzeniem, biorąc pod uwagę przypadający jubileusz 50 lecia parku w Rogoźniku. Rekultywacja terenu rozpoczęła się w 1968 roku, a oficjalne otwarcie pierwszych obiektów na terenie parku odbyło się 1 maja 1969 roku.

Warto jest zaznaczyć, że remont amfiteatru rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Robotami objęte zostały instalacje wewnątrz i na zewnątrz budynku – oświetlenie, monitoring, instalacja alarmowa oraz podjazdy dla niepełnosprawnych. Niezwykle ważne z punktu widzenia zarówno potrzeb mieszkańców, jak i wizerunku gminy była przebudowa zewnętrznych elementów obiektu – widowni i sceny. Inwestycja dofinansowana została ze środków UE. Całkowity jej koszt to 3,5 mln zł.

Sobotni dzień rozpoczął się oficjalnym otwarciem przez włodarzy gminy. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście; Senator RP Arkadiusz Grabowski, Poseł na sejm RP Waldemar Andzel, Prezes WFOŚiGW Tomasz Bednarek, , Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Kozieł, Radny Powiatu Będzińskiego Radosław Baran, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Zbigniew Binko wraz z Radnymi, Skarbnik oraz Sekretarz Gminy Bobrowniki oraz Przedstawiciel Patrona Medialnego uroczystości – Radia Katowice, Aneta Ochman.

Podczas części oficjalnej Z-ca Wójta, Małgorzata Bednarek wręczyła wyjątkowe statuetki z podziękowaniem dla osób które przyczyniły się do modernizacji obiektu. Część oficjalna zakończyła się uroczystym przecięciem wstęgi przez włodarzy gminy oraz gości im towarzyszących.

Na deskach odnowionego amfiteatru mogliśmy zobaczyć występ artystyczny grupy reprezentującej Publiczne Przedszkole w Rogoźniku, a także uczniów ze Szkoły Podstawowej z Rogoźnika. Przed koncertem gwiazdy wieczoru, każdy obecny mógł przenieść się w czasie. A to wszystko dzięki wspaniale przygotowanemu koncertowi wspomnień. Piosenki znakomitych artystów, którzy występowali niegdyś na rogoźnickiej scenie wykonały dziewczynki reprezentujące placówki oświatowe z terenu gminy.

Atrakcji tego dnia nie brakowało. Dla dzieci przygotowane były dmuchańce, różnorodne gry oraz zabawy z animatorem.

Pod wieczór mogliśmy posłuchać wspaniałych utworów wykonanych przez wielkich artystów. Na scenie amfiteatru dla mieszkańców gminy wystąpił zespół Lombard. Swoim repertuarem porwali publiczność do wspólnej zabawy. Obecni na trybunach goście kołysali się w takt piosenek cicho podśpiewując wykonywane przez zespół utwory.


data: 2018-06-11

Koncert Zespołu Lombard
Koncert Zespołu Lombard
Koncert Zespołu Lombard
Koncert Zespołu Lombard
Koncert Zespołu Lombard
Koncert Zespołu Lombard
Koncert Zespołu Lombard
strona:
<<
 < 
1
2
3
4
5
Gmina Bobrowniki