MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Tłumy na biegach w Rogoźniku

Tym razem rogoźnicki  amfiteatr zagościł fanów biegów i Nordic Walking. 16 czerwca odbył się III Półmaraton Leśny, biegi dzieci i młodzieży, przemarsz Nordic Walking i III Bieg Pod Pochodniami. W sumie do Rogoźnika zjechało ponad 400 sportowców.

Organizatorem była Fundacja „Z Pomocą Przyjaciół” przy współudziale gminy Bobrowniki. 

Jako pierwsi, o 17:30 wystartowali uczestnicy półmaratonu (122 osoby). Najlepszą biegaczką z naszej gminy okazała się Małgorzata Czapkiewicz z Rogoźnika, a biegaczem – Piotr Gwóźdź z OSP Dobieszowice. Niedługo potem do boju ruszyło 57  pasjonatów Nordic Walking. Wyścigi dzieci podzielone były na odpowiednie kategorie. Dzieci biorące udział w „Biegu malucha” (rocznik 2012 i młodsi) mogły pobiec wspólnie z rodzicami, by powoli rozpalać w sobie sportowego ducha.

Na  biegaczy czekały  oznakowane trasy, punkty odżywcze z fit posiłkami i napojami izotonicznymi, zaplecze sanitarne i techniczne, a przede wszystkim rzesze wolontariuszy chętnych do pomocy.

W amfiteatrze spotkać można było wiele znanych, zorganizowanych grup sportowych, jak „Czeladź  biega”, „Bobry Walking”, czy „Lecymy Durś”, a także oczekujących wzdłuż tras fanów, którzy oklaskiwali ich i wiwatowali. O 21:30 wystartowali uczestnicy III Biegu Pod Pochodniami, w którym drugie miejsce zajęła mieszkanka  Dobieszowic Anna Zydek. Najlepszym uczestnikiem z naszej gminy był Kacper Pitas. Wszyscy sportowcy mogli zregenerować siły przy wspólnym ognisku.

Całe to niezwykłe wydarzenie sportowe nie byłoby możliwe bez zaangażowania Sabiny Pitas i jej męża Andrzeja. Pani Sabina zajęła się kwestiami formalnymi, takimi jak zapisy uczestników, informacje w Internecie, formularze, czy współpraca ze sponsorami.  Jej małżonek, który entuzjastycznie poprowadził wszystkie biegi, przygotował trasy i działał w terenie. Państwo Pitas własnoręcznie przygotowali także ok. 500(!) glinianych medali dla każdego z uczestników.   Na ich ręce składamy podziękowania i mamy nadzieję na równie sprawną organizację podczas jesiennych biegów. A tak przedstawia się klasyfikacja dziecięca:

Dziewczęta rocznik 2011-2009

Bieg nr 1

1. Jagoda Pawłow Dobieszowice

2.Martyna Grasseni Bobrowniki

3.Nadia Goj Bobrowniki

 

Bieg nr 2

1. Julia Jamroży Sosnowiec

2. Ewa Szczepanik Siemianowice Śląskie

3.Natalia Trefon Rogoźnik

 

Chłopcy rocznik 2011-2009

 

1.Szymon Rożek Bobrowniki

2. Wiktor Szlęzak Bobrowniki

3.Olaf Smak Bobrowniki

 

Dziewczęta rocznik 2008-2006

 

1.Iga Patalong Bobrowniki

2.Kamila Zakrzewska Bytom

3. Paulina Rożek Bobrowniki

 

Chłopcy rocznik 2008-2006

 

1.Patryk Rychlik Klucze

2.Mateusz Dyrka Przeczyce

3.Adam Krysiak Bobrowniki

 

Dziewczęta rocznik 2005-2000

1. Zuzanna Gaweł Bobrowniki

2. Julia Michalik Wojkowice

3.Zuzanna Ferdyn Rogoźnik

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


data: 2018-06-21

strona:
<<
 < 
1
2
3
Gmina Bobrowniki