MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Takiego Janicka, Jak górolem być i inne przeboje na Nocy Świętojańskiej

Noc Świętojańska okazała się być pełna atrakcji dla małych i dużych. Występy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach wraz z koncertem Dobieszowianek rozgrzały publiczność i przygotowały na gwiazdę wieczoru, czyli zespół „Teraz My”. Uczniowie przedstawili krótkie inscenizacje nawiązujące do trwającego obecnie Mundialu, prezentowali różne rodzaje tańca (a to taniec nowoczesny, a to walc wiedeński), wykonywali grupowo najnowsze hity polskiej muzyki, a na sam koniec wystąpiły solistki. Dzieci nauczyły się także tańca ognia i wody, gdyż te żywioły historycznie związane są z obchodami Nocy Świętojańskiej. Zanim rozbrzmiały góralskie przeboje odbyło się tradycyjne ognisko, a także pokazy jazdy konnej.

Noc Świętojańską zorganizował ZSP Dobieszowice przy współudziale gminy Bobrowniki. Szerokie zaplecze gastronomiczne, zabezpieczenie przez OSP, a także dmuchańce dla dzieci zapewniły odpowiednią dawkę rozrywki.

Zespół „Teraz My” rozpoczął entuzjastyczny koncert od znanej wszystkim pieśni „Hej bystro woda”, która zachęciła mieszkańców do tańca. Gwiazda wieczoru miała bardzo dobry kontakt z widzami, a rozdając najlepiej bawiącym się uczestnikom swoje płyty, jeszcze bardziej budowała radosną atmosferę. Warte podkreślenia jest to, że muzycy zaprezentowali się „na żywo” od początku do końca, wplatając pomiędzy swój repertuar góralskie pieśni. Na bis zagrali „Takiego Janicka”, zapraszając na scenę włodarzy miasta, a także jednego z mieszkańców Dobieszowic, który zaśpiewał wspólnie z nimi – i trzeba przyznać – był to bardzo udany występ.


data: 2018-06-25

Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Noc Świętojańska
Gmina Bobrowniki