MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Amfiteatr wypełniony po brzegi - X Dni Gminy za nami

Szymon Wydra i Carpe Diem, Kamil Bednarek z zespołem Piąty Element, Kacper Kuszewski z Leszczami oraz Zespół Feel – tyle gwiazd podczas jednego wydarzenia amfiteatr pamięta z lat osiemdziesiątych. Dni Gminy Bobrowniki były sprawdzianem artystycznych możliwości dla tego miejsca, egzamin ten szczęśliwie został zdany więcej niż pomyślnie.

 

Tegoroczne Dni Gminy Bobrowniki były niezwykłe z kilku powodów. Po pierwsze, były to okrągłe, dziesiąte obchody gminnego święta. Po drugie – po raz pierwszy odbyły się w rogoźnickim amfiteatrze.  Bardzo dobre warunki akustyczne, 2400 miejsc, kilka  bram wejściowych, monitoring – to wszystko przesądziło o wyjątkowym komforcie, zarówno dla mieszkańców jak i dla występujących artystów.

 

Ostatniego dnia czerwca, w sobotę towarzyszyło nam Polskie Radio Katowice, które objęło imprezę medialnym patronatem.  Po godzinie 15 mogliśmy podziwiać „Talent Show” dzieci i młodzieży, będących uczestnikami studio wokalnego Małgorzaty Zachnik, która poinformowała, iż wszystkich chętnych zaprasza od września na zajęcia do sączowskiej filii Gminnego Ośrodka Kultury.

Następnie wysłuchaliśmy laureatów VI Edycji Ponadregionalnego Festiwalu Piosenki „Szanujmy wspomnienia”. Mogliśmy przypomnieć sobie ponadczasowe przeboje,  takie jak:  „Kasztany”, „Aleja gwiazd”, czy „Jeszcze w zielone gramy”.

Nie zabrakło również Szkolnej Orkiestry Dętej „Allegretto”, która pod batutą Krzysztofa Zająca po raz  kolejny dała fenomenalny występ.  Warto przypomnieć, że to właśnie ci muzycy jako pierwsi w historii zagrali na deskach odnowionego amfiteatru i wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie raz tam się pojawią. Słuchacze mogli nabyć cegiełkę na rzecz SOD „Allegretto”, co było równoznaczne z wzięciem udziału w loterii, w której główną nagrodą była możliwość użytkowania przez weekend samochodu marki Kia.

Z brzmień orkiestry dętej przeszliśmy do bluesa. Charyzmatyczny Michał Malicki wraz ze swoimi uczniami Małej Akademii Muzyki zagrał koncert „Blues to zawsze blues jest”. Był i klasyczny blues w tonacji A-dur i interpretacja utworu Martyny Jakubowicz „ W domach z betonu”, solówka na gitarze, czy piosenka „Stop” Sam Brown.

Rozgrzana do czerwoności publiczność powitała gromkimi brawami Szymona Wydrę z Zespołem Carpe Diem. Mogliśmy posłuchać prawdziwych hitów, jak „Pozwól mi lepszym być”, „Bezczas”, czy „Teraz wiem”. I tym razem gwiazdy wieczoru otrzymały gminne maskotki, czyli bobry. Muzycy  dali się namówić na występ bis, podczas którego zagrali znane utwory „Będę sobą” i  „Do nieba nie chodzę”. Następnie perkusista wykonał mistrzowską solówkę. Po koncercie zespół bez pośpiechu pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Apogeum muzycznych emocji i artystycznych wrażeń dostarczył koncert Kamila Bednarka z Zespołem Piąty Element. Amfiteatr cierpliwie przyjmował napływających słuchaczy, którzy bawili się zarówno pod sceną jak i na schodach i obrzeżach. Energetyczne reggae brzmienia potęgowały niesamowite efekty świetlne. Wokalista wypełnił sobą przestrzeń sceniczną, co wpłynęło na niebywały sukces sobotniego koncertu. „List”, „Cisza” i „Jak długo jeszcze” – to tylko niektóre z hitów, które rozbrzmiały tej nocy w Rogoźniku.

 

Niedzielne popołudnie należało do gminnych zespołów śpiewaczych. Na scenie zaprezentowały się:  Wymysłowianki, Myszkowianki, Rogozanki, Twardowianki, Siemonianki, Dobieszowianki, Zespół Folklorystyczny Sączowianki oraz Zespół Pieśni i Tańca Bobrowczanie. Artystki i artyści z naszej gminy mają coraz większe grona fanów, których przyciągają nie tylko regionalne pieśni, ale i przepiękne, kolorowe stroje.

Następnie wójt gminy Bobrowniki wręczył nagrody za wysokie wyniki sportowe. Były to kwoty pieniężne w postaci symbolicznych czeków oraz zestawy gminnych gadżetów. W tym roku wyróżniono ośmiu sportowców: Sebastiana Mrozowskiego za zdobycie pierwszego miejsca w Halowych Mistrzostwach Śląska Młodzików w biegu na dystansie 1000m; Kamila Czaplę za pierwsze miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Tenisa Stołowego Kadetek i Kadetów; Olivię Majcher za tytuł Mistrzyni Polski Juniorów podczas XII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami w konkurencji: Makiwara-Kumite; Andrzeja Rutkowskiego za I miejsce w Pucharze Polski Dryland w kategorii Canicross Mężczyzn; Jakuba Siedlarskiego za II miejsce w jeździe figurowej na nartach wodnych podczas Pucharu Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem; Mikołaja Wieczorka za I miejsce w konkurencji Nunchako-Kumite podczas II Pucharu Polski w Kata i Tameshiwari  Karate Tsunami oraz Wojciecha Ogrodnika za I miejsce w pływaniu na dystansie 50 m stylem motylkowym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Nagroda specjalna wójta gminy Bobrowniki powędrowała do Anny Musiał, która jest utytułowaną mistrzynią tańca towarzyskiego.

Przy okazji wręczania nagród wójt Arkadiusz Ziemba wręczył statuetkę zaskoczonej zastępcy Małgorzacie Bednarek, która swoim kreatywnym podejściem do wniosku o dofinansowanie na remont budynku amfiteatru w Rogoźniku z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych najbardziej przyczyniła się do tego, że pozyskaliśmy kilkumilionowe dofinansowanie i w rezultacie posiadamy profesjonalny, wielozadaniowy obiekt.

Niebywałym zaskoczeniem tego dnia była energia Kacpra Kuszewskiego, który wystąpił z Zespołem Leszcze. Znany z serialu „M jak Miłość” aktor ukazał zupełnie nowe, żywiołowe oblicze. Publiczność nuciła „Kombinuj dziewczyno”, a także zapoznawała się z nowymi utworami. Dzięki temu koncertowi, pełnemu brzmień saksofonu, trąbki i zsynchronizowanych ruchów mogliśmy przenieść się w czasy wysmakowanej, artystycznej rewii- takiej w starym, dobrym stylu.

Po koncercie zgromadzone pod sceną dzieci mogły wyłapać piłki rzucane ze sceny przez włodarzy gminy. Następnie kilka coverów oraz piosenkę o Bobrownikach zaprezentowała formacja Galapagos.

I wreszcie na scenę wkroczył zespół Feel. Podobnie jak poprzedniego wieczoru publiczność ustawiła się również pod sceną. Piotr Kupicha wchodził w niezwykłe interakcje ze słuchaczami. Koncert ten był paradą przebojów takich jak: „Jak anioła głos”, „A gdy jest już ciemno” czy  ‘W odpowiedzi na Twój list”. Publiczności kołyszącej się w takt hitów towarzyszyło fantastyczne oświetlenie.

W przerwach pomiędzy występami każdy mógł znaleźć coś dla siebie – stoisko „Olmipijskiego dzieciaka” zapewniało niezwykłą zabawę, starsi mogli wybrać się na karuzele, a ci bardziej stateczni – skorzystać z promocyjnego stoiska gminnych bibliotek. Dostępne było szerokie zaplecze gastronomiczne, a także kramy handlowe. Sponsorem głównym wydarzenia była gmina Bobrowniki, a organizatorem – Gminny Ośrodek Kultury w Bobrownikach. Do zobaczenia za rok!

 


data: 2018-07-02

X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
X Dni Gminy Bobrowniki
Gmina Bobrowniki