MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Podsumowanie wakacji w naszej gminie

W szkołach uczniowie z początkiem września usłyszeli pierwszy dzwonek. Rozpoczęcie roku szkolnego jest jednoznaczne z zakończeniem najszczęśliwszego okresu dla dzieci w roku czyli wakacji. Jak zawsze w okresie letnim dzieci z naszej gminy mają możliwość uczestniczenia w półkoloniach organizowanych przez Gminę Bobrowniki wspólnie z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Przez okres wakacyjny organizowane są dwa turnusy, pięciodniowe podczas których uczestnicy mogą czas wolny spędzić radośnie, a zarazem pożytecznie, poznając nowe ciekawe zakątki Polski oraz rozwijając swoje zdolności i pasje.

Podczas organizowanych półkolonii uczestniczyło łącznie 30 dzieci z naszej gminy. Od rana do późnego popołudnia organizowane były gry i zabawy, wycieczki autokarowe oraz piesze. Pierwszy turnus odbył się na przestrzeni lokalnej. Dzieci brały udział w zorganizowanych zajęciach integracyjno – sportowych, podczas których mogły wykazać się w różnych  dyscyplinach sportowych oraz uczyć się poprawnego zachowania na wodzie, a także wiosłowania. Po szkoleniu i krótkim treningu  uczestnicy mogli spróbować swoich sił nad jeziorem w Rogoźniku,  gdzie wraz z ratownikiem pływali na łódce. Oprócz zajęć sprawnościowych podczas pierwszego turnusu dla dzieci został zorganizowany wyjazd w Beskidy, a także do Wesołego Miasteczka.

Podczas drugiego turnusu, który odbył się w drugiej połowie sierpnia uczestnicy półkolonii mieli możliwość odwiedzić przepiękny Wawel w Krakowie, a także na własne oczy zobaczyć pustynie w Polsce. Atrakcji i przygód podczas tegorocznych półkolonii nie było końca. Zorganizowanie takiej formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży stanowi swoiste antidotum na wakacyjną nudę, taką formę wypoczynku będziemy praktykować cyklicznie -  komentuje Wójt Gminy Bobrowniki, Arkadiusz Ziemba.


data: 2018-09-11

Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Półkolonie w Gminie Bobrowniki
Gmina Bobrowniki