MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Kolejne wyróżnienie dla gminy

Pod koniec sierpnia informowaliśmy Państwa o otrzymanym certyfikacie Gminy Przyjaznej Rowerzystom, który przyznawany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. VII edycja tego ogólnopolskiego konkursu wyłoniła najbardziej przyjazne dla cyklistów gminy. Wczoraj, 13 września podczas kieleckich targów BIKE – EXPO na ręce Zastępcy Wójta, Małgorzaty Bednarek został przekazany certyfikat. Warto jest zaznaczyć iż w kategorii gmin do 20.000 mieszkańców jesteśmy jedyną gminą z województwa śląskiego.

Kilkadziesiąt  gmin zgłosiło swój udział w konkursie, w tym i nasza gmina. Ocenie podlegała infrastruktura, w tym jakość dróg rowerowych, a także inicjatywy rowerowe dla mieszkańców. Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie, ponieważ od 2013r. budujemy od zera infrastrukturę rowerową.

Na dzień dzisiejszy przez teren gminy przebiega niespełna 10 kilometrów ścieżek rowerowych, niebawem w ramach powstającego Centrum Przesiadkowego w Sączowie przybędą kolejne 3 kilometry. Naszym celem jest połączenie całej gminy ścieżkami rowerowymi, wzdłuż i wszerz. Rozwój gminy jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim dzieci; dlatego też kolejne etapy budowy ścieżek rowerowych będą konsultowane ze Stowarzyszeniem Rowerowym, komentuje Zastępca Wójta, Małgorzata Bednarek.

 


data: 2018-09-14

BIKE – EXPO
BIKE – EXPO
BIKE – EXPO
BIKE – EXPO
Gmina Bobrowniki