MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Gmina Bobrowniki III w kraju

8 października, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XIV edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. 

W 14 edycji Rankingu Samorządów, gmina Bobrowniki zajęła zaszczytne III miejsce na 1555 gmin wiejskich w Polsce. W tym elitarnym badaniu wyłaniane są te samorządy, które mogą być przykładem do naśladowania i dbają o swój zrównoważony rozwój.
To właśnie ten ranking sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.
Pierwszy raz w czołówce rankingu Bobrowniki pojawiły się w 2014 roku. Wówczas Kapituła oceniała 2013 rok i lata poprzednie. Wtedy pojawiliśmy się na 48 miejscu pośród gmin wiejskich w kategorii wykorzystanie funduszy. W 2015 roku weszliśmy już do grupy najlepszych na bazie wskaźników ekonomicznych i społecznych, plasując się w klasyfikacji na 33 miejscu z wynikiem 49,63 pkt., a jednocześnie jako 27 innowacyjna gmina wiejska w kraju z liczbą punktów 15. Rok później, w 2016 roku zajęliśmy miejsce 48 z liczbą punktów 48,38, a wśród innowacyjnych gmin wzrosła nam punktacja, jednak wystarczyło to na 52 miejsce. Natomiast w ubiegłym roku Rzeczpospolita sklasyfikowała naszą gminę na miejscu 15.
Opracowanie Rzeczpospolitej jest przez wielu określane jako najbardziej miarodajny, obiektywny i merytorycz­ny materiał tego rodzaju w Polsce. Tym bardziej cieszy ten sukces.


data: 2018-10-09

Gmina Bobrowniki III w kraju
Gmina Bobrowniki III w kraju
Gmina Bobrowniki III w kraju
Gmina Bobrowniki III w kraju
Gmina Bobrowniki III w kraju
Gmina Bobrowniki