MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Obiecujący kartingowiec

O sukcesach Daniela Fickowskiego pisaliśmy już nie raz. Jego przygoda z kartingiem rozpoczęła się dwa lata temu. Po pierwszym przejeździe było wiadomo, że ten sport pochłonie go w zupełności. Z dnia na dzień rozwijał swoją pasję motoryzacyjną pod okiem trenera. Marek Piechuła, mentor młodego kartingowca wspólne treningi rozpoczynał od zajęć teoretycznych, gdzie uczył odpowiedniego zachowania na torze, a także zapoznawał kartingowca ze sprzętem.

Daniel jest osobą zdeterminowaną i gotową do podnoszenia swoich kwalifikacji. W zeszłym roku podczas Mistrzostw w Słowacji, doszło do uszkodzenia silnika w karcie Daniela, na szczęście szybko udało się go zreperować dzięki czemu zawodnik mógł wrócić na tor. Pomimo niemiłych niespodzianek, zawodnik nie poddał się. Nadrobił swój czas, dzięki czemu stanął na podium zajmując wysokie miejsca. Dzięki wyrobionej licencji ma większą szansę rozwoju. Jego ścieżka kariery kartingowej została poszerzona o kolejne zawody i mistrzostwa w wyższej rangą kwalifikacji.

Tegoroczny sezon rozpoczął udziałem w zawodach w Słowacji w kategorii DD2, podczas których zdobył wysokie osiągnięcia. Kolejne zgrupowania okazały się być dla Daniela niewątpliwym sukcesem. Pomimo, że podczas zawodów w Austrii, kartingowiec uległ wypadkowy, co w efekcie skończyło się na szczęście tylko na obitych żebrach; nie poddał się. Sezon zakończył na podium, w klasyfikacji generalnej uplasował się na II miejscu. Daniel nie zaprzestanie trenować, aktualnie przygotowuje się do kolejnego sezonu. W tym roku młody kartingowiec pozyskał sponsora, dzięki temu będzie miał większe możliwości w kształtowaniu swoich umiejętności motoryzacyjnych. Wienczysław Polak, bo to o nim mowa, dostrzegł u Daniela potencjał i zdecydował się pomóc mu w rozwijaniu nowych pasji. Dzięki pomocy i wsparciu, Daniel mógł podczas tegorocznych klasyfikacji startować na nowym sprzęcie.


data: 2018-12-06

Daniel Fickowski - zdjęcia nadesłane
Daniel Fickowski - zdjęcia nadesłane
Daniel Fickowski - zdjęcia nadesłane
Gmina Bobrowniki