MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Młody pływak znowu na podium

Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnych dokonaniach Wojciecha Ogrodnika. Pływak z Dobieszowic ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jego pasja i umiejętności pływackie rozwijają się w szybkim tempie. Pamiętajmy, że Wojtek jest pierwszym Polakiem, który w tak młodym wieku przełamał barierę 27 sekund na 50 metrach stylem motylkowym.

Sezon zimowy dla Wojciecha zakończyło pasmo sukcesów. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w grudniu zdobył dwa brązowe medale pokonując dystans pięćdziesięciu i stu metrów stylem motylkowym. Zawody były rozgrywane na zasadzie eliminacji i finałów. Wojtek startował w czterech konkurencjach, w których w trzech zakwalifikował się do finału A, a jednym do finału B. 

W każdym starcie podczas grudniowych Mistrzostw poprawił swoje rekordy życiowe. To nie koniec osiągnięć młodego pływaka. Miesiąc wcześniej odbyły się Mistrzostwa Śląska Open, podczas których zdobył trzy srebrne medale pokonując ten sam dystans również w stylu motylkowym. W dystansie dwustu metrów uplasował się na miejscu trzecim, zdobywając tym samym brązowy medal.

Aktualnie w swojej grupie wiekowej Wojciech jest zawodnikiem z czwartym czasem w Europie na dystansie pięćdziesięciu metrów oraz z dziewiątym czasem na stu metrach stylem motylkowym. To niebywały sukces dla tego młodego pływaka, który z dumą reprezentuje naszą gminę. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki w kolejnym sezonie.

 


data: 2019-01-11

Wojciech Ogrodnik
Gmina Bobrowniki