MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Nowości w rozliczeniach PIT

  • Nowa usługa Twój e-PIT

 Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. Twój e-PIT to nowe narzędzie Ministerstwa Finansów, dzięki któremu istnieje możliwość zapoznania się z przygotowanym przez system zeznaniem podatkowym.

W 2019 r. (z zastosowaniem do rozliczeń za 2018 r.) usługa jest dostępna dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji), tj. składają PIT-37 lub PIT-38.

Aby skorzystać z usługi należy wybrać Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją. Jeśli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzuci zeznania przygotowanego przez KAS wówczas z upływem 30 kwietnie zostanie ono automatycznie zaakceptowane. W sytuacji gdy z zeznania przygotowanego w usłudze Twój e-PIT będzie wynikała kwota podatku do zapłaty, urząd skarbowy prześle podatnikowi informację o kwocie podatku do zapłaty w terminie do końca maja. Podatnik będzie miał 7 dni na zapłatę podatku (termin liczony będzie od dnia otrzymania informacji z urzędu).

 

  • Szybszy zwrot nadpłaty

Dla podatników, którzy zdecydują się skorzystać z usługi Twój e-PIT lub rozliczyć się elektronicznie np. za pośrednictwem aplikacje-deklaracje termin zwrotu nadpłaty wynosi maksymalnie do 45 dni (dla zeznań złożonych w formie papierowej pozostał termin do 3 miesięcy).


data: 2019-03-11

Gmina Bobrowniki