MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Straty po wichurze

Skutki silnego wiatru i deszczu, które miały miejsce w drugi weekend marca są bardzo poważne. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowały około kilkadziesiąt razy. Strażacy usuwali skutki nawałnicy - powalone drzewa i zerwane dachy. Silne porywy wiatru powalały drzewa oraz łamały konary niejednokrotnie stwarzając zagrożenie dla osób i mienia oraz tarasując drogi publiczne. Strażacy przy użyciu pilarek do drewna usuwali zagrożenie. Taka sytuacja miała miejsce w Rogoźniku. Wyrwane drzewo z korzeniami utrudniało przejazd na ulicy Podmiedze i ulicy Cmentarnej. Zgłoszone zostały również utrudnienia w postaci połamanych drzew na ulicy Parkowej, a także Szkolnej gdzie wyrwane drzewo odcięło dojazd mieszkańców do posesji, uszkadzając ogrodzenie.
W naszej gminie wiatr częściowo uszkodził trzy dachy na domach, a jeden zerwał całkowicie. Poszkodowani od razu po zgłoszeniu otrzymali pomoc w zabezpieczeniu zerwanego pokrycia dachowego. Interweniowaliśmy natychmiastowo, w nocy zostały dostarczone bezpłatne materiały w postaci plandeki, w celu zabezpieczenia domu, komentuje Wójt Małgorzata Bednarek. Szacowany koszt zniszczeń, które miały miejsce w weekend na terenie naszej gminy opiewa na kwotę około pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Wójt Gminy, Małgorzata Bednarek powołała zespół do spraw szacowania szkód i udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Komisja składała się z pracowników Urzędu oraz jednostek podległych. W dniu wczorajszym komisja udała się na oględziny w miejsca, których weekendowy wiatr nie oszczędził. Aktualnie trwają prace porządkowe w rogoźnickim parku. Usuwane są połamane gałęzie, które utrudniają przemieszczanie się po alejkach. (ps)


data: 2019-03-12

Gmina Bobrowniki