MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Egzaminy się odbędą

Dzisiaj rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, które w naszej gminie odbędą się bez większych przeszkód. Pomimo strajku nauczycieli organizacja egzaminów nie jest zagrożona. Na terenie Gminy Bobrowniki do egzaminów gimnazjalnych przystąpi łącznie dziewiędziesięciu dwóch uczniów.

To już trzeci dzień strajku. Od poniedziałku szkoły w naszej gminie są otwarte. Pomimo, że większość nauczycieli strajkuje opieka nad dziećmi jest zapewniona. Wójt Gminy Małgorzata Bednarek w ostatnich tygodniach wielokrotnie spotykała się z dyrektorami szkół, a w razie potrzeby także z nauczycielami. Kluczowym problemem była organizacja egzaminu gimnazjalnego, która w jednej ze szkół była zagrożona, komentuje Wójt Gminy. Prowadziła również rozmowy z przedstawicielami Związku oraz Kuratorium. Rozmowy dotyczyły między innymi bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi – takowa jest zapewniona, aczkolwiek dzieci w szkołach jest niewiele, dodaje Wójt.

 

Publiczne Przedszkole w Bobrownikach nie bierze udziału w strajku. W dniu wczorajszym od strajku odstąpiło Przedszkole w Rogoźniku.

 

Wszystkim gimnazjalistom podchodzącym do egzaminów życzymy powodzenia! (ps)


data: 2019-04-10

Gmina Bobrowniki