MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Informacja Wójta Gminy Bobrowniki

Wielu mieszkańców Rogoźnika otrzymało w ostatnim czasie zaproszenie na bezpłatne badania układu krążenia, które 25 kwietnia o godzinie 10.00 odbędą się w Sołtysówce w Rogoźniku. Oczywiście, badać się warto i nie zamierzamy nikogo odwodzić od troski o zdrowie własne lub najbliższych.

Wójt Gminy apeluje do mieszkańców Gminy Bobrowniki o rozwagę i dużą asertywność uczestnicząc w takim typu wydarzeniu. Sam profesor, którego nazwisko jest podane na ogłoszeniu odcina się od takich metod. Prosimy o przekazanie informacji osobom starszym, które nie mają możliwości zweryfikowania autentyczności podawanej informacji na ulotce dostarczonej do skrzynek pocztowych mieszkańców. Dla rozwagi warto sobie przypomnieć różne artykuły i programy, podczas których dziennikarze śledczy informowali o podobnych spotkaniach, które kończyły się oferowaniem potencjonalnemu klientowi zakupu drogich sprzętów.

Pamiętajmy też, że nawet jeśli kupimy towar lub usługę poza siedzibą sprzedającej firmy (czyli na przykład na pokazie, przez internet telefon) mamy 14 dni na wycofanie się z takiej transakcji bez podawania przyczyny i bez ponoszenia żadnych kosztów, dokonując jednocześnie zwrotu zakupionego towaru. Należy pamiętać, że podczas prezentacji często dokonujemy zakupu na raty zawierając tym samym umowę kredytu konsumenckiego, z którego również musimy odstąpić w wymaganym terminie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie prawakonsumenta.uokik.gov.pl (ps)


data: 2019-04-15

Gmina Bobrowniki