DLACZEGO WARTO WYBRAĆ Gminę Bobrowniki


Gmina Bobrowniki ma obszar 51,99 km2 i zamieszkuje ją prawie 12.000 mieszkańców. Jest gminą wiejską, położoną w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim, w powiecie będzińskim.
W jej skład wchodzi 8 sołectw:
  Bobrowniki,
  Dobieszowice,
  Myszkowice,
  Rogoźnik,
  Sączów,
  Siemonia,
  Twardowice,
  Wymysłów.
Gmina położona jest w najbliższym sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz węzła Autostrady A1.

Dobrze rozwinięty sektor drobnej przedsiębiorczości pozwala na korzystne rokowania co do stanu gospodarki gminy. Rozwojowe trendy gospodarcze korespondują z rozwojem infrastruktury technicznej oraz z wysokimi nakładami budżetu gminy na ochronę środowiska, drogownictwo oraz modernizacje bazy instytucji publicznych. Główne nakłady inwestycyjne kierowane są na rozbudowę systemu kanalizacji sanitarnej, rozbudowę infrastruktury drogowej: chodników, modernizację nawierzchni dróg i budowę nowych dróg gminnych.

Intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje realizowane są na gruntach specjalnie przygotowanych na ten cel. Ponadto gmina posiada rezerwy terenów na cele inwestycyjne. Wszystkie ulice i place są oświetlone. Istnieje pełna dostępność usług telekomunikacyjnych i internetowych oraz dostaw gazu, na cele komunalne i grzewcze.
W gminie funkcjonują :
  4 szkoły podstawowe,
  2 gimnazja,
  4 przedszkola publiczne
  gminny zespół oświaty
  żłobek
  5 ośrodków zdrowia prowadzonych przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej,
  gminny ośrodek kultury i 4 jego filie,
  ośrodek pomocy społecznej,
  zakład gospodarki komunalnej,
  urząd gminy.
Miejsce to idealnie łączy także w przestrzeni społecznej tradycję z nowoczesnością. Gmina Bobrowniki posiada wiele pięknych zabytków. Pośród sędziwych kościołów, kapliczek i figur, można zwiedzić prawdziwe perełki architektury sakralnej. Można tu odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i w zaledwie kilka minut dojechać tu z największych miast aglomeracji śląskiej.

To doskonała przestrzeń do tzw. turystyki weekendowej. Na tym bardzo zróżnicowanie ukształtowanym terenie znajduje się rogoźnicki park - idealny na wypoczynek dla całej rodziny. Kilkukilometrowe trasy spacerowe i rolkowe, place zabaw, skate park i siłownia pod chmurką - stanowią idealne miejsce dla aktywności fizycznej. Park to również dwa zbiorniki i funkcjonujące w okresie letnim plaże, przy których w sezonie wypoczywa nawet 3 tys. osób dziennie. Miejsce to dzięki rozległemu terenowi jest w stanie zapewnić odpoczynek zarówno szukającym przygody, jak i spokoju i ukojenia. Ośrodek Wypoczynkowy w Rogoźniku został wybudowany w latach 70-rych XX wieku i przez okres 20 lat funkcjonował jako jedno z czołowych miejsc plenerowej kultury goszcząc gwiazdy muzyki i rozrywki ówczesnej Polski. Wszystko to na wyciągnięcie ręki w Gminie Bobrowniki, do której zapraszamy Państwa serdecznie.